msn icon Türkiye'nin En Gelişmiş Msn Messenger Sitesi Bugün 06 Haziran 2014, Cuma Bir İsteğim Var Popüler Üyeler Videolar Msn Sohbet Hakkında İletişim
 
livemsntr logo
 
  ANA SAYFA MSN EKLENTİLERİ MSN BİLGİLERİ MSN İFADELERİ MSN AVATARLARI
  Msn İndir   Resim Galeri   Dinamik Görüntüler   Sorun Söyleyelim   Msn Nick Oluşturma   Programlar   Göz Kırpmalar   Msn Güvenlik
 
  Msn Nickleri        Msn Hataları        Şarkı Sözleri        Biyografiler        Ödev Arşivi              NEDİR 
 

Hamileyken Adet Kanaması Görülürmü (51880 Kez Okunmuş)
Jinekolog Kağan Kocatepe sizden gelen soruları cevaplıyor.
Hamile İken Adet Kanaması Olmaz!
 
1- Hamile olan biri ilaç kullanarak normal adet görür mü?
Cvp :
Bahsettiğiniz sanırım adet söktürücü ilaçlar. Hamilelik başladıktan sonra söktürücü ilaçlarla adet görülmesi mümkün değildir.
---------------------
2- Merhaba ben 15 yaşındayım. Geçtiğimiz ramazan öncesine kadar düzensiz de olsa adet görüyordum. Fakat ramazandan itibaren adet hiç olmuyorum stresten olabileceğini düşünüyorum. Doktora da gittim ama bir şey çıkmadı, ne yapmalıyım?
Cvp :
Adet kanamasının ilk görüldüğü yaştan sonra 16 yaşına kadar zaman zaman gecikmeli adetler olması normaldir. Eğer ultrasonografi ve hormon incelemeleriniz normalse endişelenecek bir durum yoktur.
---------------------
3- Mol gebelik şüphesiyle kürtaj oldum. Ancak biyopside mol gebelik bulgularına rastlanmadı. Yeni ve sağlıklı bir gebelik için en yakın zaman nedir? Teşekkürler…
Cvp :
Mol gebelik çıkmadığına göre yeni bir gebelik için 2 adet dönemi beklemeniz yeterli olacaktır.
---------------------
4- Ben iki aydır Yasmin kullanıyorum. Fakat göğüslerimdeki şişlikler ve acı geçmedi ve sürekli artıyor. Acaba geçer mi yoksa başka bir yöntem mi denemeliyim. İğneler veya kol altı yöntemi aynı yan etkiyi gösterir mi acaba? Teşekkürler.
Cvp :
Doğum kontrol hapı kullananlarda hapın içerdiği hormonlar nedeniyle göğüslerde dolgunluk ve ağrı olması normal kabul edilebilir. İğneler veya kolaltı çubuklar da hormon içerdiklerinden aynı sorunla bu yöntemleri kullandığınızda da karşılaşabilirsiniz...
---------------------
5- Merhaba ben 5 yıllık evliyim ilk tüp bebek denememde tuttu ancak 2,5 aylıkken bebek karnımda öldü. Şimdi dondurulmuş embriyolar var temmuz ayında denemek istiyorum ancak yine aynı şeyle karşılaşmaktan korkuyorum, sebebi bilinmediği için. Ne yapmam gerekir hamile kaldıktan sonra? Veya dondurulmuşlarda da aynı şey olur mu? Teşekkür ederim...
Cvp :
2.5 aylık düşük yapan anne adaylarına yeniden gebelik oluşmadan önce bazı tetkiklerin yapılması (kan pıhtılaşma testleri, hormon testleri ve gerekirse rahim filmi) faydalı olabilir. Bu testlerde sorun saptanmazsa aynı durumla tekrar karşılaşma olasılığınız (yaşınız 35 üzerinde değilse) yaklaşık %20’dir. Yaş ilerledikçe düşük yapma olasılığı da artar.
---------------------
6- Ben 25 yaşında erkeğim, eşim 20 yaşında… Sperm sayım 15 milyon bir senedir çocuk düşünüyoruz ama olmuyor, tüp bebek veya aşılamaya gerek var mı yoksa normal yoldan olur mu? İlginize çok teşekkürler…
Cvp :
Yaşınız çok genç olduğu için beklemenizde bir sakınca yok, yanlız bahsettiğiniz sperm sayısı mililitredeki sayı değil toplam sayıysa sperm düşüklüğü var demektir. Gerekirse bir üroloji değerlendirmesinden geçmelisiniz.
---------------------
7- Ben kist ameliyatı geçirdikten 3 ay sonra düzenli Doladex iğne kullandım. En sonuncusunu 26 Mart’ta vurdurdum ama hala adet olmadım. İlacın etkisi midir yoksa gebelik olabilir mi?
Cvp :
Bahsettiğiniz ilaç “suni menopoz” yaratan bir ilaç olduğundan ilaçtan sonra iki ve hatta üç ay boyunca adet görülmemesi doktor muayenesinden geçmiş olmanız koşuluyla normal kabul edilebilir.
---------------------
8- Merhabalar Kağan Bey, ben 26 yaşındayım ve 4 yıldır da evliyim. Bu sene çocuk yapmaya karar verdik, çeşitli muayeneler oldum ve bir problem olmadığı söylendi. Bende yaklaşık 7 aydır korunmuyorum fakat hala çocuğum olmuyor. Çok istiyorum inanın. Ayrıca reglim her ayın 22-23 arası olur fakat Nisan ayının 26’sında oldum ve 30’unda bitti. İlk 2 gün yoğun sayımda da oldum. Sonradan da kahverengi akıntı oldu. 30’unda tamamen bitti. Önceleri yaklaşık 1 hafta olurum ve ilk 3 gün çok yoğun geçerdi. Şuanda da reglimin bitiminden beri midemde ve kasığımda (aşağıdan yukarı)şişlik var ve hep topluk hissi var, sabahları midem bulanıyordu ve midemde ekşime oluyordu. Şu anda hala var ekşime. Fakat reglimden önce de mide bulantısı çok oluyordu. Acaba hamile olabilir miyim?
Cvp :
Bahsettiğiniz belirtiler gebelikte olabileceği gibi normal kadınlarda da olabileceğinden tek çözüm gebelik testi yaptırmak ve muayene olmak...
---------------------
9- Ben 26 yaşındayım, 11 senlik evliyim. 2 çocuğum oldu, 4 sene doğum kontrol hapı kullandım. Bir sene önce kaza sonucu oğlumu kaybettim, bir senedir hapı kullanmıyorum hamile kalmadım. Adetlerimde düzensizlik yok, hamile kalmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Not ikisini de sezaryenle doğurdum, kaç hakkım var? Kızım 10 yaşında ölen oğlum 5 yaşındaydı. Teşekkürler.
Cvp :
Yaşınız genç olduğu için hamile kalmak için bir sene daha beklemenizde bir sakınca görmüyorum. Yapılan çalışmalar üçüncü sezaryene kadar risklerin çok artmadığını ancak üçüncüden sonra anne adayında çeşitli riskler oluşabileceğini göstermektedir.
---------------------
10- Kağan bey 31 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıllık evliyim. Eşim ve ben çocuk yapmayı planladıktan sonra doktorumuzla konuşup doğum kontrol hapını bıraktım ve hemen ilk ayında hamile kaldım. Hamileliğimin 8. haftasında bebeğin kalp atışlarının durduğunu ve cansız olduğu için gelişmediğini öğrendik. Ancak bende hiç kanama olmadı ve 2 gün sonra kürtajla bebek alındı. Benim sorum şu, ben bir daha ne zaman hamile kalabilirim? Bunun için bir süre gerekiyor mu? Teşekkür ederim.
Cvp :
Düşük veya bebeğin alınmasından sonra doktorun önerdiği tetkikler yapılmalıdır. Bundan sonra yaklaşık iki adet döneminden sonra yeniden hamilelik çalışmalarına başlayabilirsiniz.
---------------------
11- Merhabalar, ben 24 yasındayım ve bakireyim. Yaklaşık 3 aydır adet olamıyorum. Kadın doğum doktoruna gittim ve verdiği ilaç bana bir haftada 5 kg aldırdı. Psikolojik olarak yorumladı. Adet olamayınca çok gergin oluyorum, ne yapabilirim?
Cvp :
Yapılan ultrasonografi ve hormon testlerinde bir sorun olmadığını var sayarsak bu durum sizin kilonuzla alkalı olabilir veya doktorunuzun dediği gibi psikolojik gerginliğe bağlı olabilir. Doğum kontrol hapları kilo aldırabileceklerinden adet söktürücü ilaçlarla da adet kanamanızın düzenli olmasının sağlanması mümkündür.
---------------------
12- Ben 12 yaşındayım. Çok fazla akıntım var, sürekli pet ve külot değiştiriyorum. Artık tik haline gelmiş durumda bu durum iyi mi? Yoksa daha kötü hale gelebilir mi? Ne yapmam gerekiyor?
Cvp :
Genç kızlarda akıntının nedeni hormonal çok ender olarak da enfeksiyona bağlı olabilir. Jinekolojik muayene için doktora başvurmalısınız. Bakire bayanların da bu muayeneyi olabilmeleri mümkündür.
---------------------
13- Ben 17 yaşındayım ve senede en fazla iki kere adet oluyorum. Bunun sebebi ne olabilir acaba?
Cvp :
Yaşınız genç olduğu için hormonal sisteminiz tam olgunlaşmamış olabilir. Ancak mutlaka bir ultrasonografi ve hormon incelemesi için doktora başvurmalısınız.
---------------------
14- Merhabalar, ben evliyim Yasmin kullanıyorum. Regli dönemi başlangıcında ilaç almamam gerektiği için (yumurtlama dönemi durduğunu biliyorum)ama korunmasız ilişkiye girdiğim zaman hamile kalır mıyım? Teşekkürler...
Cvp :
Doğum kontrol hapları düzenli olarak kullanıldıklarında gebelikten %99 oranında korurlar. Ek bir yöntem kullanmanız gerekli değildir.
---------------------
15- Saygılar, Microgynon adlı doğum kontrol hapını kullanıyorum, 2 gün oda çok az adet görüyorum, kiloda almaya başladım. Başka ilaç tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler.
Cvp :
İlaçlar her bireyde farklı yan etki yaratabileceklerinden internet üzerinden ilaç tavsiyesi yapmamız mümkün değildir.
---------------------
16- Ben 24 yaşında 1,5 yıllık evliyim. 9şubatta hamile kaldım, 13 Nisan’da doktora 2. gidişimde bebeğin 6 hafta 1 günlükken öldüğünü öğrendim. Ertesi günü kürtajla gebeliğimi sonlandırdılar. Kürtaj sonrası 3–4 gün kanamam oldu, devam eden günlerde çok hafif kanamalarım oldu. Kürtajdan 23 gün geçmesine rağmen kanamam tam olarak bitmedi ve son 3 gündür çok arttı, bu adet kanaması olabilir mi? Kürtaj sonrası kontrole gittiğimde ultrasonla doktor baktı ve parça kalmadığını söyledi. Bu kanama adet kanaması olabilir mi? Hamile kalmadan önce adet düzensizliği yaşıyordum ondan kaynaklanabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum...
Cvp :
Kürtaj sonrası ilk adet kanaması işlemden yaklaşık 5 hafta sonra gerçekleşir. Arada gördüğünüz kanamalar rahim içinin toparlanma kanamalarıdır ve 3 hatta 4 hafta zaman zaman devam edebilir.
---------------------
17- Ben 8 yıl sonra hamile kaldım ve şuan 1 ayım kaldı, internet yoluyla sizden çok şeyler öğrendim, teşekkür ederim sorum ise; mastürbasyon hamilelikte zararı olur mu ve ilişki anında içeri boşalmak çocuğa zarar verir mi? Teşekkür ederim…
Cvp :
Doktorunuz tarafından cinsel ilişki yasaklanmadığı sürece masturbasyon da hamilelikte vajinaya boşalma da bebeğe zarar vermez, yanlızca orgazm esnasında kısa süren rahim kasılmaları yaşayabilirsiniz.
---------------------
18- Ben 30 yaşındayım, 6 yıldır evliyim ve hiç adet görmedim. Rahmimin çok küçük olduğunu söyledi doktorlar, çocuk sahibi olma olasılığım var mıdır? Rahim nakli ile ilgili çalışmalar yapıldığını duydum, rahim nakli olursa çocuğum olur mu? Rahim küçüklüğü nedir? Gebe kalmaya engel midir?
Cvp :
Rahim küçüklüğü özellikle genç ve doğum yapmamış bayanlarda çok sık gördüğümüz bir durum olup, çok aşırı bir küçüklük olmadığı ve gebeliğe engel olan başka bir etken olmadığı sürece üreme fonksiyonlarını olumsuz etkilemesini beklemeyiz.

Kaynak : e-kolay
  BEĞEN :
 
 
9 Kişi Beğenmiş, 6 Kişi Beğenmemiş.
Yazıcıdan Çıkartın Word Olarak Kaydedin E-Mail Olarak Gönderin
 
Bu Konu İçin 45 Yorum Yapılmış. Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayınız. Sizde Yorum Yapmak İstiyor musunuz?


 sudem Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 12/02/2014
20 yaşındayım. 29unda adetim bittikten sonra ilişkiye girdim ve korunma dim. Ama erkek arkadaşım boşalmadi. Adetim e daha var Ama sol kasığımin üstünde sancı var ve rahim de seger me var hamilemiyım
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 2    Katılmayan: 1

 ezgi Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 01/12/2013
kasıklarımda ve karnımda agrılar var aralıklarla oluyor miyde bulantılarım baş dönmelerim var ama göhsümde agrı yada acı yok yardımcı olun lütfen
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 2    Katılmayan: 1

 raziye Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 05/10/2013
hamileliğim 13. haftasındayım her adet döneminde kanamam oluyor doktorlar bebek gayet sağlıklı diyorlar her ay kanama görürmüyüm. ikinci ayın sonunda da oldu üçüncü ayın sonunda da oldu.
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 7    Katılmayan: 4

 pelin Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 17/06/2013
bende aşılama yaptım ama galiba adet oldum ilk bir leke gördüm ertesii gun kanamam oldu hiç boyle olmamıştım kanamam fazla yok hamile ola bilirmiyim
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 5    Katılmayan: 2

 emine Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 04/06/2013
merhaba ben 27Martta adet oldum ve iki nisanda esim askere gitti ve 25 nisanda adet oldum ve daha olmadim hamile kalma ihtimalim varmidir bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekur ederim...
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 4    Katılmayan: 3

 Çiçek Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 14/05/2013
Öerhaba ben 5 yıllık evliyim 2 cocuğum var ve her iki hamileliğimde de 9 ay boyunca adet gördüm hamilelik belirtileri olmadı bende aşerme vya bulantı kusma gögslerm şişti doktra gttk gebesn dedi
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 8    Katılmayan: 4

 nurayyy Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 01/05/2013
ben kıs erıtmesı ıcın yasmın kullanıyordum 2 kez cok az kanamam oldu ve test yaptım pozıtıf cıktı suan karnımda hafıf bı sıskınlıkte var yarın doktora gıdecem bu sekılde hamıle kalmıs olabılırmıyım
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 4    Katılmayan: 2

 songül Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 02/04/2013
subat ayından bu yana korunmuyorum bebek istiyoruz 25 07 1979 doğumluyum subat8-mart6-nisan2 kanamam çok az hamile kalmak için sansım varmı olabilirmiyim üstüne görme olasılığı nedir
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 7    Katılmayan: 2

 deniz Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 19/03/2013
ben geçtiğimiz salı günü adet sonrası bir ilişki yaşadım ve ertesi gün hapı kullandım ve şimdi yeniden adet oldum normalmidir?
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 4    Katılmayan: 2

 dilan Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 05/03/2013
meraba ben dilan 19 yasindayim ve cocuk istiyorum ama olmuyor herhangi bir sorun yok doktorada gorundum hamile kalmana engel bir sey yok benim bu ay adetim cok azdi ve erken di hamilemiyim cvp bekliyorum
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 5    Katılmayan: 2

 umran Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 05/03/2013
9 aylık evliyim ve dkh yönt korunuyoruz.14 şubat tarihinde adet gördüm ve 5 gün sürdü.Daha sonra hapla korunmaya devam ettik ancak 2-3 martta hap almayı atladığım için hamile kalmış olabilirmiyim.
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 3    Katılmayan: 2

 kezban Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 27/02/2013
ben 24 yaşındayım adet dönemim geceli 2 gün oldu adetim bittiğimde ilişkiye girmiştim ertesi gün kanama oldu az miktarda sebebi ne olabilir
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 6    Katılmayan: 2

 anonim Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 16/02/2013
ben erkek arkdsimla surtunme yluyla ilskiye girdim adetimin 3. Gunuydu aradan 1 ay gecti ve ben tam adet gorme zamanimda yine adet gordum ama suan karnimin tam alt kısmında bi sislik var hamile miyim
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 7    Katılmayan: 5

 anoniiiiiim Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 10/02/2013
12 haftalık bebek evde yapılan idrar testlerinde belli olur mu
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 5    Katılmayan: 4

 sareee Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 06/02/2013
merhabalar geçen ay ayın 6 sında adet gördüm ve buğün ayın 6 sı ve benden 2 damla çok koyu bir şekilde adet gördüm acaba hamilemiyim yani 5 gün önce test yaptım fakat negatif çıktı :(
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 5    Katılmayan: 2

 Dr. Yunus Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 16/01/2013
Değerli bayanlar. Regl durumunu yaşayan bir kadın kesinlikle gebe değildir. Eğer bir ilişki sonrası regl olmayı beklemeden gebelik durumunu öğrenmek istiyorsanız gebelik testi alarak daha net öğrenebilirsiniz.
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 4    Katılmayan: 3

 ecenur Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 15/01/2013
ben 15 yaşındayım bir sevgilim oldu onunla yaptık adet oluyorum ama çok korkuyorum gebemiyim değilmiyim bilmiyorum bunun için ne yapmalıyım eğer gebeysem bunuda annem babam duyarsa beni öldürürler
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 5    Katılmayan: 4

 reyhan Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 14/01/2013
mrhb ilişkiden 8 gün sonra eczaneden alınan testler den yaptım pozitif çıktı ertesi gün kan testi yaptırdım negatf çıktı şu anda 12. gün kanamam var gebemiyim acaba nasıl anlayacağım yaa
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 8    Katılmayan: 5

 Melike Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 05/01/2013
Ve adet kanaması kimi üc gün kimide 10gnü asıyor
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 6    Katılmayan: 3

 Talham Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 03/01/2013
Merhaba 3 ay önce sag yumurtalıgımda kist olduğu için yumurtalıgım alındı şimdide sol yumurtalıkta var 4 santim 3 gün önce adet olmam gerekiydu olmadm pembemisi akıntı oldu hamile olabilirmym??
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 4    Katılmayan: 3
Hamileyken Adet Kanaması Görülürmü olunurmu görmek regli ... Hamile Olduğunuzda Adet Kanaması Regl Olurmu Jinekolog Cevaplıyor

Etiketler :   hamilelikde adet kanaması gibi kanama olurmu   hamileyken iki ay sonra adet görünürmü   normal adet görüp hamile   gebe olupta adet gören varmı   gebe iken adet görülürmü   gebelik baslangicinda parca kanama   hamilelerin adet gormesi   hamilelikte normal adet görülür mü   hamile kalınca olunca her ay adet olurmu   gebelikte adet kanamasi olurmu   hamilelikte adet görme   hamilelikte adet ağrısı   hamilelikte adet sancısı   hamilelikte adet kanaması nasıl olur   hamilelikte adet olunurmu   gebelikte adet olurmu
 
  Ana Sayfa   Soru Gönder   Sitene Ekle   Msn İndir   Msn Sohbet   Diğer Bölümler   Sahne Resimleri   Kategoriler   En İyiler
  Gizlilik Politikası           Google Gadget           Sitemap           RSS Bülteni           Webmaster           Google+           Kullanım Koşulları           msn indir
Copyright 2009 - 2011 ©    Türkiyenin En Büyük ve En Güçlü Messenger Web Sitesi    Livemsntr.com ™    Tüm Hakları Saklıdır.

Sitedeki Dosya ve Bilgileri Kontrolden Geçiriniz. Oluşacak Sorunlardan Livemsntr.com Sorumlu Değildir. Sitemiz Msn indir , Msn Yükle , Msn Download Aramalarında Öncülük Etmektedir. Yemek Tarifleri