msn icon Türkiye'nin En Gelişmiş Msn Messenger Sitesi Bugün 05 Haziran 2014, Perşembe Bir İsteğim Var Popüler Üyeler Videolar Msn Sohbet Hakkında İletişim
 
livemsntr logo
 
  ANA SAYFA MSN EKLENTİLERİ MSN BİLGİLERİ MSN İFADELERİ MSN AVATARLARI
  Msn İndir   Resim Galeri   Dinamik Görüntüler   Sorun Söyleyelim   Msn Nick Oluşturma   Programlar   Göz Kırpmalar   Msn Güvenlik
 
  Msn Nickleri        Msn Hataları        Şarkı Sözleri        Biyografiler        Ödev Arşivi              NEDİR 
 

Çevirgel Duası (41119 Kez Okunmuş)
Çevirgel Duası (Sevdiğini Getirmek İçin Dua)

Bu duayı bir kimsenin bir yeri terk ettiğinde dönmesi için her cuma yedi kere yedi cuma tekrarlanmak üzere okur isen o giden kimse tekrar ayrılmış olduğu yere Allahın izni ile geri döner.
Not : Çevirgel duası surhubad duası ile birlikte okunursa daha etkilidir. Duadan önce iki rekat namaz kılmanızı tavsiye edilir. Okumayı 7 ye tamamlayınca faydasını görürsünüz inşallah.

Dua metnindeki "Filanca"nın yerine dönmesi istenen kişinin adının geleceğini söylememe gerek yok sanırım. Bunun bir iyisi mümkünse anne adını da katarak "...dan doğma ..." olarak telaffuz etmektir. (Tabii bu kesinleştirme, baştaki niyet etme kısmı için de geçerli. Niyet kötü ise dua tersine döner.)


Bismillahirrahmanirrahîm

Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filancanın gönlünü bana dost kıl.
Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filancanın gönlünü çevirgel.
Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şanı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filancanın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil.
Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filancanın gönlünü bana dost kılıvergil.

Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil.
İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kurân-ı Kerim.

Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti İmanil müminin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.

İlâhi senin lûtfun için ve senin inamın için ve senin ihsanın için.
İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için.

Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filancanın gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.

Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filancanın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.

Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü

İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filancanın gönlünü bana çevirgil.

İlâhi Musa Aleyhisselâmın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü`minin velmü`minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filancanın aklına, Filancanın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil.

Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil.

İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma`ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü`minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu.

Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi.

Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filancanın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil.

İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü`minler arasında hub eyle.

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel`aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filancanın gönlünü bana dost kılıvergil.

Ya ilâhel`evveline velâhirine. İyyake na`budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha.

Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur`anil Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekimin.

Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya`lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune.

Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re`sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe`iza emintüm femen temettea bil`umreti ilelhacci.

Bismillâhirrahmanirrahîm.

Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine. Vel`hamdülillâhi rabbil`âlemine.

Amin..
  BEĞEN :
 
 
15 Kişi Beğenmiş, 5 Kişi Beğenmemiş.
Yazıcıdan Çıkartın Word Olarak Kaydedin E-Mail Olarak Gönderin
 
Bu Konu İçin 3 Yorum Yapılmış. Sizde Yorum Yapmak İstiyor musunuz?


 burcu gider Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 09/06/2013
bu duayı 7 gün boyunca,günde 7 kez okunmalı diye biliyorum.yanlışmıyım acaba
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 3    Katılmayan: 2

 sarı papatya Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 08/04/2013
Bu dua Bayanların özel günlerinde okunurmu
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 3    Katılmayan: 2

 hakan Yazmış. Yorumun Yazıldığı Tarih: 08/11/2012
bu dua gerçekten niyetiniz iyi ve doğruysa gercekleşir
Katılıyorum    Katılmıyorum
Katılan: 12    Katılmayan: 3
Çevirgel Duası dinle anlamı nasıl okunur ... Çevirgel Duasının Okunuşu ve Anlamı

Etiketler :   çevirgel duası orjinal   çevirgel duası arapça   çevirgel duası nasıl yapılır   çevirgel duası meali   döngel duası nasıl yapılır   döngel duası nasıl okunur   döngel duası oku   döngel yasin duası   çevirgel büyüsü   çevirgel duası meali   çevirgel duası ne zaman okunur   çevirgel duasının faydaları   çevirgel duası büyüsü   tespih ile yapılan çevirgel   çevirgel büyüler   çevirgel duasını yapanlar
 
  Ana Sayfa   Soru Gönder   Sitene Ekle   Msn İndir   Msn Sohbet   Diğer Bölümler   Sahne Resimleri   Kategoriler   En İyiler
  Gizlilik Politikası           Google Gadget           Sitemap           RSS Bülteni           Webmaster           Google+           Kullanım Koşulları           msn indir
Copyright 2009 - 2011 ©    Türkiyenin En Büyük ve En Güçlü Messenger Web Sitesi    Livemsntr.com ™    Tüm Hakları Saklıdır.

Sitedeki Dosya ve Bilgileri Kontrolden Geçiriniz. Oluşacak Sorunlardan Livemsntr.com Sorumlu Değildir. Sitemiz Msn indir , Msn Yükle , Msn Download Aramalarında Öncülük Etmektedir. Yemek Tarifleri